Műtéti fogszabályozás

A fogszabályozás nagyon látványos javulást tud hozni a pácienseink mosolyában és arcuk megjelenésében. Sokszor azonban nem a fogak, hanem az őket tartó állcsontok helyzetében van az elsődleges probléma. Ha ez az eltérés súlyos, szép eredményt csak az állcsontok viszonyának javításával, vagyis fogszabályozás és állcsontműtét kombinációjával lehet elérni. A kezelés összetettebb, az eredmény viszont rendkívül látványos. Aki ilyen kezelés mellett dönt, annak nem csak fogai egészsége, hanem a magabiztossága is egy életre szólóan megváltozhat.

Előtte-utána képek

Nézze meg néhány műtétes páciensünk fotóját és képzelje el, mit jelentene az Ön életében egy ehhez hasonló változás!

További Műtéti fogszabályozás eseteink

Gyakori kérdések

  Miért van szükség fogszabályozásra is a sebészeti beavatkozás mellett? A műtét nem oldja meg a problémát? Ha az állcsontok helyzetét megváltoztatjuk, akkor a fogakat olyan irányba kell mozgatni, hogy ezek a bevatkozás után jól illeszkedjenek egymáshoz. A természet igyekszik kompenzálni ezeket a csontozati eltéréseket, ezért a műtét előtti fogszabályozás során ezt kell ellensúlyoznunk. Milyen fogszabályozó készülékre lesz szükségem? A kombinált kezelésekhez rögzített fogszabályozó készüléket használunk, mivel ez teszi leginkább lehetővé a fogak minden irányban hatékony mozgatását.
Mosoly rögzített fogszabályozó készülékkel
A fogszabályozó készüléket eltávolítják a műtét előtt? Nem, a készülék szájban marad a műtét alatt és még utána is néhány hónapig. A műtét alatt a sebésznek támpontot ad az állcsontok pozicionálásához. A beavatkozás után pedig ennek segítségével végezzük el a fogak finombeállítását. Az állcsontok további stabilitását lemezek és csavarok biztosítják, amelyek a bőr alatt, a csont felszínén rögzülnek. Ezek rendszerint helyben maradnak. Nagyon ritka esetben kerülnek csak eltávolításra, mert nem zavarják az életvitelt. Hogyan fog történni a műtéti beavatkozás? Az eljárást altatásban végzik, szinte teljes egészében szájon belül. A műtét során a felső és/vagy alsó állcsontot steril körülmények között, egy precízen meghatározott felület mentén szétválasztják, az általunk és a sebész által közösen megtervezett pozícióba mozgatják, majd biokompatibilis csavarokkal vagy lemezekkel rögzítik ebben az új pozícióban. Az alsó állcsont műtéte esetén van csak szükség egy pár milliméteres külső bőrmetszésre az állkapocsszöglet területén, amely rövid idő alatt gyógyul. A műtét teljes időtartama nagyjából 2-3 óra, de ebből az altatás miatt nem érzékel semmit.
Műtéti fogszabályozás
Mennyi ideig kell a kórházban tartózkodni? Rendszerint 3-5 napig kell a kórházban maradni, ebből azonban csak az első 1-2 nap igazán megterhelő a legtöbb páciens számára. Utána csak megfigyelés alatt marad, pl. könyvolvasással vagy filmnézéssel tölti az idejét. Mint minden nagyobb sebészeti beavatkozás után, itt is pár hétig kerülni kell a fizikai megerőltetést és a kontaktsportokat. Összesen kb. 2 hét munkakieséssel kell számolni, otthon végezhető munka esetén 1 hét is elég lehet. Étkezés a műtét előtt és azt követően A műtétig normálisan tud táplálkozni, de a sikeres kezelés érdekében fontos, hogy vigyázzon a fogaira és a készülékre. Ezért javasolt a ragacsos cukros ételeket és a szénsavas üdítők gyakori fogyasztását mellőzni. A keményebb ételek (mint például alma) is fogyaszthatók, de ajánlatos lehet azokat előzőleg apróbb darabokra vágni. A beavatkozás után pár hétig turmixok, puhább ételek fogyasztása javasolt, és a normál étrendhez történő visszatérésnek lépcsőzetesnek kell lennie. Nagyon oda kell figyelni a szájhigiénére, hogy ne fertőződjön be a műtött terület.
Étkezés fogszabályozóval
Mire számíthat közvetlenül a műtét után? (utóhatások) Közvetlen a beavatkozás után duzzanat és zúzódás jelei figyelhetők meg az arcon. Ez 3-4 hét alatt felszívódik, de egy enyhe arcduzzanat akár 12 hónapig is megfigyelhető. Egyes pácienseknél érzéskiesés vagy zsibbadó érzés maradhat fenn hosszabb-rövidebb ideig. Ez nem befolyásolja viszont az ajak mozgását, csupán az érzékelést, úgy, mint egy érzéstelenítő a fogorvosnál. Mennyire változik a kinézet a beavatkozással? Természetesen változik az arc, hiszen részben ezért végezzük a kezelést. Pontos mértékét nehéz meghatározni előre, hiszen számos befolyásoló tényező van, mint például a műtét típusa, a mozgatás mértéke. De a változás a külső szemlélők túlnyomó többsége szerint mindenképpen pozitív irányú, az arc harmonikusabbá válik. Mennyi ideig tart a teljes kezelés? Rendszerint 2-3 év közötti időről van szó, de ez változhat a  probléma jellegétől függően. Az elmulasztott vagy lemondott időpontok elnyújthatják a kezelés időtartamát.
Műtét után duzzadt arc
Bővebben

Kedves páciensünk, Levi részletesen leírta a kezeléssel kapcsolatos tapasztalatait egy Facebook csoportban. Itt olvashatod a bejegyzését:

Sziasztok! Ma van egy hete, hogy műtöttek, és gondoltam én is megosztok pár before-after képet, és a tapasztalataimat.
Kb 3 éve kezdtem bele a dupla állkapocs (+mentum plasztika) műtéttel kombinált fogszabályozásos kezelésbe. Előtte már volt 1 évnyi „hagyományos” fogszabim – a felső ívem rendbe volt téve máshol, viszont elnézve a profilomat, úgy döntöttem, hogy egyszer élünk, és azt is rendbe szeretném tetetni „teljesen”.
Csomó helyet felkerestem, és mindenhova már eleve felkészülve mentem: photoshopba lerajzoltam a profilom körvonalát, és amatőr módon „megterveztem” a műtétemet, hogy nagyjából lássák a dokik, hogy mit is szeretnék. Pár helyen még így sem értették meg, pár másik helyen megértették de elutasítottak, és végül a Dr. Borbély Fogszabályozási Stúdiótól kaptam egy ajánlatot, amit el is fogadtam.
A kezelés alatt ki lett húzva az összes bölcsesség fogam, illetve az alsó 4-esek, hogy az alsó ívet „dekompenzálni” lehessen annak érdekében, hogy minél nagyobbat lehessen majd műtétileg mozgatni. Összezárták a rést, és kialakult egy jó nagy, kb 8mm-es overjet.
.
A műtét: Budapesten, a Semmelweis Arc-Állcsont-Szájsebészeti és Fogászati Klinikán (Corvin negyed), dr. Bogdán Sándor által végezve. Előtte való nap bementem a fekvő osztályra, megborotválkoztam, és konkrétan semmit nem tudtam éjjel aludni. Másnap reggel adtak egy speckó tusfürdőt, amivel lezuhanyoztam, majd 3 tablettából álló premedikációt, amitől olyan nyugis lettem, hogy már boldogan vártam az egészet. Letoltak az ággyal együtt a műtőbe, és át kellett másszak a műtőasztalra. Alsóneműbe voltam, és rá kellett feküdjek egy valami vezető egérpad méretű/formájú gumira, amit elmagyaráztak, hogy ahhoz kell, hogy kauterizálni tudják a vérereket a számba. A bal karomat le kellett engedjem egy speckó tartó elemre, ahol megkaptam a branült és gondolom azon keresztül már az altatót is. Fölém emelték az oxigén maszkot, és itt úgy elvágták a filmet, hogy a következő dolog, pillanat, amire emlékszem, hogy veszekedek valamelyik nővérrel a fekvőosztályon, hogy nagyon kell pisilnem. Arra emlékszem még hogy elrohantam a wc-re, és az egyik doki szólt, hogy ne olyan gyorsan, meg hogy üljek le pisilés közben. A többi emlék nagyon homályos, a velem egy szobába fekvő srácok szerint össze-vissza beszéltem. Egyrészt ki voltam merülve az éjszakai nem-alvás miatt, másrészt a sok gyógyszertől, ami bennem volt, kb délután 5-ig aludtam.
.
Felkeltem és igazából jól voltam. Semmi fájdalom vagy rosszullét. Kimentem a mosdóba, és megvizsgáltam az arcom. Az alsó ajkam még „lógott a régi helyzetébe”, és nagyon tompán éreztem, ha megérintettem, a felső ajkam bár picit bizsergett, de nem vesztettem el benne az érzést. Visszafeküdtem, és pihentem tovább. Valamikor felkerült a fejemre egy kompressziós vízhűtéses maszk, ami egyrészt „tartotta” az arcom, másrészt 16-18 fokos vizet keringetett magán keresztül, hogy hűtsön. Ezt a 3ik napomig használtam, utána áttértem a jegelésre. Minden nap a dokik megvizsgáltak, hogy jó-e a harapásom, cseréltek gumikat, és kitakarították a számat.
A 4.-ik napon hazaengedtek. Hétfőn elmentem (egyedül, BKV-val) a fogszabis orvosomhoz, ahol mindenki gratulált és mosolygott, tök kedvesek voltak . Csináltak fotókat, kivették a sínt a számból, és adtak egy csomag 100-as gumit, amit minden nap kétszer kell cseréljek. Hazajöttem, útközbe beugrottam a rossmanba, mert szerettem volna szájvizet, aztán itthon pihentem tovább. Kedden elsétáltam a kórházba, ott mégegyszer átnézték a varratokat, és minden oké volt. Több antibiotiumot nem írtak fel (pont aznap reggel fogyott el), és sok szerencsét kívántak. Hazafele jövet bementem a lidl-be pezsitabikért, aztán itthon pihentem tovább. Jelenleg a legrosszabb része a felépülésnek a folytonos bizsergés, amit az alsó ajkamban és az alatt érzek. Másképp igazából minden rendben van. Bekészítettem csomó műzlit meg konzerves kaját, de szinte alig van étvágyam, úgyhogy azt érzem, hogy sokáig fog az tartani.
.
Végezetül, a sok rémtörténetet olvasva, számomra abszolút túlélhető és „eseménymentes” volt eddig a felépülésem, remélem ezek után is így lesz. Esetleg még pár infó, ami fontos lehet: 30-at töltök jövőben. Egész életemben sportoltam hobby szinten. Legyen az foci, asztali tenisz, kondi, kardio. Sosem dohányoztam, nem fogyasztok alkoholt gyakran nagy mennyiségben, és a vérképem is majdnem tökéletes volt. (picit több vizet kellene igyak, erre most/valszeg ezentúl jobban odafigyelek). Fájdalomcsillapítót már 2 napja nem szedek, nincs rá szükség.

Foglaljon időpontot most!

A Dr. Borbély Fogszabályozási Stúdióban számos, műtéttel kombinált kezelést végzünk. Óriási motiváció számunkra a pozitív változást látni pácienseink életében! Ezért a műtétes fogszabályozás a munkánk és fejlődésünk legfontosabb területe. Jöjjön el hozzánk egy konzultációra, hogy szakorvosunk részletesebb információt adhasson, szimulációt készíthessen az elérhető eredményről és az oda vezető útról!

Időpontot foglalok!

Ismerje meg munkafolyamatainkat
Borbély Fogászat csapatmegbeszélés

Ezt tesszük a közös siker érdekében!

Részletfizetési lehetőség

A Dr. Borbély Fogszabályozási Stúdióban szeretnénk minél többek számára elérhetővé tenni azt a változást, melyet a pácienseink a kezelés hatására megélhetnek. A felszabadult mosoly ne legyen pénz kérdése! Ezért szokatlanul alacsony havi törlesztőrészlet mellett igyekszünk biztosítani kezeléseinket.

Normál kezeléseknél az első évben havi 90-130 ezer forint fizetendő, ami a készülék és az állítások árát is tartalmazza. Ezt követően alkalmanként 45 ezer forintos költséggel kell számolni.

Műtéttel kombinált kezeléseknél az első két évben havi 175-200 forint fizetendő, ami a készülék, az állítások és a műtéti tervezés, előkészítés árát is tartalmazza. Ezt követően alkalmanként 60 ezer forintos költséggel kell számolni.

Speciális esetekben ennél magasabb vagy alacsonyabb is lehet az ár. A kezelés megtervezését követően pontos árajánlatot adunk, hogy a kiadások Ön számára jól tervezhetőek legyenek.

Tekintse meg árainkat!

5 343 Google értékelés alapján